Manuel Neuer wycofuje się ze składu Niemiec z powodu kontuzji

  Doświadczony bramkarz i kapitan Bayernu Monachium, Manuel Neuer, został zmuszony do wycofania się z reprezentacji Niemiec po kontuzji lewego przywodziciela, której doznał podczas treningu. Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) potwierdził tę porażkę, ujawniając, że Neuer podczas sesji treningowej doznał rozdarcia włókna mięśniowego w lewym mięśniu przywodziciela. W związku z tym Neuer zostanie wykluczony z nadchodzących meczów towarzyskich Niemiec z Francją i Holandią.

  Nieobecność Neuera, który niedawno wrócił do kadry narodowej po opuszczeniu wszystkich meczów w 2023 roku z powodu złamania podudzia, jest poważnym ciosem dla Niemiec. 37-letni bramkarz ostatni raz wystąpił w reprezentacji Niemiec podczas mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. Kontuzja Neuera zaniepokoiła wielu fanów Bayernu Monachium, co wywołało dyskusje wśród kibiców noszących Koszulki piłkarskie klubu na temat opcji bramkarza drużyny. Pod nieobecność Neuera trener Niemiec Julian Nagelsmann wyznaczył Marca-Andre ter Stegena z Barcelony na głównego bramkarza nadchodzących meczów z Francją i Holandią.

  Decyzja Nagelsmanna o poleganiu na ter Stegenie odzwierciedla zaufanie trenera do strzelca Barcelony, pomimo wcześniejszych doniesień sugerowających, że Neuer był faworyzowany na pozycję bramkarza na Euro 2024. Historia kontuzji Neuera, w tym złamanie nogi odniesione podczas wyjazdu na narty w grudniu 2022 r., podkreśla wyzwania, przed którymi stanął, utrzymując sprawność fizyczną.

  Moment, w którym Neuer doznał kontuzji, jest szczególnie niefortunny dla Bayernu Monachium, który przygotowuje się do kwietniowego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów z Arsenalem. Ponadto nieobecność Neuera będzie miała wpływ na kampanię Bayernu w Bundeslidze, a na horyzoncie pojawią się kluczowe mecze z Borussią Dortmund i Heidenheim. Po odsunięciu Neuera na boisko kibice noszący Koszulka Niemcy koszulkami będą musieli przyzwyczaić się do widoku Marca-Andre ter Stegena z Barcelony strzegącego słupków bramkowych w barwach drużyny narodowej.

  Patrząc w przyszłość, harmonogram powrotu Neuera do zdrowia pozostaje niepewny, co budzi wątpliwości co do jego dostępności w kluczowych meczach Bayernu Monachium pod koniec sezonu. Jeśli Neuerowi będzie zależało na odzyskaniu pozycji w kadrze Niemiec, pierwszą szansę otrzyma w towarzyskim meczu z Ukrainą 3 czerwca, na kilka dni przed pierwszym meczem Niemiec ze Szkocją na Euro 2024.

  Verwante Tags

  Koszulki piłkarskie Koszulka Niemcy

  Reacties

  Note: HTML is not translated!