Walka z rasizmem: szczera prośba Viniciusa Jr. o zmiany

  Brazylijski skrzydłowy Vinicius Jr, który gra w Realu Madryt od 2018 roku, wyraził swoją głęboką emocjonalną walkę z powtarzającymi się rasistowskimi atakami, z którymi spotyka się w Hiszpanii. 23-letni piłkarz ze łzami w oczach opowiedział o swojej ciężkiej sytuacji, przyznając, że pomimo wysiłków na rzecz walki z rasizmem czuje się odizolowany i zdemotywowany. Nadchodzący mecz towarzyski pomiędzy Brazylią a Hiszpanią, który odbędzie się na stadionie Realu Madryt na Santiago Bernabeu, będzie opatrzony hasłem „Jedna skóra” w ramach solidarności z rasizmem.

  Vinicius, znany z intensyfikacji walki z rasizmem, ujawnił swoją wrażliwą stronę w obliczu ciągłych wyzwań, z którymi borykał się przez ostatnie dwa lata. Mimo licznych oficjalnych skarg ubolewał nad brakiem kary dla sprawców. Jego wybuch emocji odzwierciedla piętno, jakie takie molestowanie zebrało na jego pasji do gry. Przyznaje, że czuje się coraz bardziej zniechęcony do dalszej gry.

  Tylko w zeszłym sezonie zgłoszono 10 przypadków rasistowskich ataków na Viniciusa, co uwydatniło utrzymujący się problem w hiszpańskiej piłce nożnej. Podkreślił jednak, że nie postrzega Hiszpanii jako rasy z natury rasistowskiej i docenia wsparcie kolegów z ligi. Pomimo swoich zmagań Vinicius pozostaje pełen nadziei i zwrócił się do FIFA, UEFA i innych instytucji o pomoc w walce z rasizmem. Jego odwaga wykracza poza boisko, wykracza poza Koszulki piłkarskie i walczy z dyskryminacją w piłce nożnej.

  Kluczowa rola Viniciusa w niedawnym zwycięstwie Brazylii nad Anglią na stadionie Wembley podkreśla jego talent i odporność pomimo przeciwności losu. Podczas gdy Brazylia przygotowuje się do meczu z Hiszpanią, osobista walka Viniciusa z rasizmem dodaje emocji meczowi, który stanowi część kampanii antyrasistowskiej. Pomimo wyzwań, przed którymi stoi, Winicjusz całkowicie zagłębił się w studiowanie tej kwestii, czując się lepiej przygotowany, aby zająć się nią publicznie. W nadchodzącym meczu na Santiago Bernabeu Vinicius Jr w żywych żółto-zielonych Koszulka Brazylia będzie kontynuował swoją krucjatę przeciwko rasizmowi. Jego odważna postawa wobec rasizmu nie tylko rzuca światło na jego osobiste zmagania, ale także podkreśla pilną potrzebę zbiorowych działań w celu zwalczania dyskryminacji w piłce nożnej.

  Verwante Tags

  Koszulki piłkarskie Koszulka Brazylia

  Reacties

  Note: HTML is not translated!